Pijani kierowcy i młotkowy robiący porządki na ul. 11 Listopada

Komunikaty KPP w Olecku

 

Nietrzeźwi kierujący


10.10.2014r o godz. 18.30 w Dunajku doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty. Początkowo wydawało się, że kierowca samochodu ciężarowego podczas manewru wyprzedzania potrącił rowerzystę. Jednak w trakcie obsługi zdarzenia na miejscu policjanci ustalili, że 27-letni rowerzysta był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na rowerze. Kierujący tirem już wcześniej przez radio CB otrzymał informację od innych kierowców o rowerzyście jadącym całą szerokością jezdni. Zbliżając się do niego zwolnił prędkość do 30 km/h i wyprzedził go. W trakcie tego manewru rowerzysta spadł z roweru. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, ze Łukasz W. posiada aktualny sądowy zakaz jazdy rowerem obowiązujący do marca 2016 roku.

 

11.10. 2014r o godz. 17.00 w Chełchach na terenie gminy Świętajno patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego fiatem. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierującym był 20-letni Dawid P. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu.

 

11.10. 2014r o godz. 3.00 w Olecku na Placu Wolności policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Okazał się nim Michał K mieszkaniec gminy Świętajno. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

12.10. 2014r o godz. 16.45 w Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki patrol drogówki zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Był to 31-letni Piotr S. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila w jego organizmie.

 

12.10. 2014 w zaledwie 10 minut w Wieliczkach patrol drogówki zatrzymał trzech pijanych rowerzystów mieszkańców jednej miejscowości. Byli to 43-letni Jan P. (ponad 3 promile ), 49-letni Mirosław C. (ponad 2 promile) oraz 54-letni Stanisław C. (ponad 2 promile).

 

Pijany awanturnik trafił do policyjnego aresztu


Oleccy policjanci zatrzymali pijanego ulicznego agresora. 29- letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie i zaczepiał przechodniów. Tomasz C wymachując młotkiem stolarskim straszył ludzi. Wezwani na miejsce funkcjonariusze szybko obezwładnili agresora i odebrali niebezpieczne przedmioty. Napastnik został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.


Do zdarzenia doszło w miniony piątek ok. godziny 16.10 w Olecku na ulicy 11 Listopada. Oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie zaczepiającym przechodniów. Natychmiast na miejsce skierowano patrol prewencji. Funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który w ręku trzymał młotek i zaczepiał przechodniów. Policjanci szybko obezwładnili go i założyli kajdanki. W trakcie kontroli osobistej znaleźli nóż kuchenny oraz rozkładany scyzoryk. Sprawcą interwencji okazał się 29-letni Tomasz C. z Gołdapi. Mężczyzna nie wiedział gdzie jest w rozmowie oświadczył, że idzie robić porządek. Swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu. Za zakłócenie porządku publicznego został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych.

Komentarze
Więcej w Interwencje, Olecko, Pijani kierowcy, Policja
Międzynarodowy Dzień Mediacji w Olecku. Skorzystaj z bezpłatnych porad

Komunikat KPP w Olecku:   Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 października 2014 r. będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Mediacji oraz...

Zamknij