Pobili młodego chłopaka i zabrali pieniądze. Kronika policyjna

Komunikaty KPP w Olecku

 

Pobili i zabrali pieniądze

 

Oleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie oraz rozbój. 19-latek usłyszał zarzut pobicia, przyznał się do winy, a teraz odpowie przed sądem. Zaś 16-latek został przesłuchany a jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Do zdarzenia doszło w Olecku 11 lipca około godz. 20:00. Oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany, że trzech mężczyzn uderzało młodego chłopaka po całym ciele po czym dwóch z nich zabrało mu pieniądze. Szybka reakcja policjantów prewencji pozwoliła zatrzymać 19 i 16-latka. Kamil D. trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzut pobicia i będzie odpowiadał przed sądem. Zaś Konrad D. został przesłuchany a jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Trzeciego sprawcę Patryka K. poszukuje policja.

 

Kronika policyjna


W miniony weekend na terenie powiatu oleckiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, jednego posiadającego aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Doszło także do dwóch kolizji drogowych.


Pierwszego nietrzeźwego kierującego policjanci ruchu drogowego oleckiej komendy zatrzymali 12.07. około godz. 1:20 w Olecku na ul. Letniej. Michał B. kierował samochodem osobowym marki Audi mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

12.07. około godz. 11:25 w miejscowości Wieliczki kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego oplem, w wyniku czego uderzył w bok pojazdu i zepchnął go do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało u kierującego oplem Adama D. blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy.  


Kolejnego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Kowale Oleckie. 22-latek kierował oplem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.


13.07. około godz. 23:50 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Olecko – Rosochackie w przydrożnym rowie stoi rozbity osobowy nissan, zaś w miejscowości Rosochackie na jezdni leży mężczyzna. Policjanci którzy pojechali na miejsce ustalili, że Kamil G. jadąc od strony Olecka samochodem marki Nissan, stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu. 24-latek obawiając się konsekwencji opuścił pojazd i pieszo udał się do m. Rosochackie, gdzie zasnął na jezdni. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.  


11.07. około godz. 20:50 w miejscowości Cimochy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw golf. Janusz G. nie posiadał przy sobie prawa jazdy, polisy OC pojazdu oraz dowodu rejestracyjnego. Po sprawdzeniu  w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 15.07.2014 r.


Teraz mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

 

W Olecku 12.07. około godz. 13:05 kierująca volkswagenem cofając z parkingu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego fordem w wyniku czego doszło do zderzenia. Dorota S. została ukarana mandatem w wysokości 250 zł.

Komentarze
Więcej w Nietrzeźwi kierowcy, Olecko, Policja
Chimera, Bach, Blues i reggae w Starych Juchach. Zaczynamy świetny kulturalny weekend

To będzie znakomity kulturalny weekend w Olecku i nie tylko. Dziś w Olecku rozpoczął się Olecki Festiwal Teatrów Amatorskich "CHiMERA"....

Zamknij