Policja zapowiada kontrole w ramach akcji “Bezpieczny weekend – Boże Ciało”

KPP w Olecku przestrzega

 

Boże Ciało początkiem długiego weekendu

 

Mając na wadze zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonego ruchu pojazdów wynikającego z wyjazdów i powrotów w okresie wydłużonego weekendu oraz  utrzymania płynności ruchu w okresie od 25 do 29 maja oleccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno – kontrolne ” Bezpieczny weekend – Boże Ciało”.

 

W tym czasie funkcjonariusze w szczególności będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania  i używania pojazdu, kontrolowali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz eliminowali z ruchu pojazdy niesprawne technicznie zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym lub naruszające wymagania ochrony środowiska, poddawali kontroli stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz eliminowali ich z ruchu. Ponadto podczas działań policjanci będą zwracali uwagę na ujawnianie wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych oraz mających wpływ na ograniczanie ich skutków (przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów) oraz kontrolowali motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i zdecydowane reagowali na popełniane przez nich wykroczenia.

 

Jak co roku, w związku z Uroczystością Bożego Ciała, ulicami miasta jak i okolicznych miejscowości przejdą procesje wiernych.

 

W związku z tym kierujący muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu:

– w Olecku na ul. Plac Wolności w godzinach 11:00-12:30

– w Olecku na ul. Zamkowej, Mazurskiej, Targowej, Alei Lipowej oraz Młynowej w godzinach 11:00-12:30

– na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Gąski w godzinach 11:30-12:15

– na drodze wojewódzkiej nr 655 w miejscowości Wieliczki od godz. 12:30.

 

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.Komentarze
Więcej w Boże Ciało, KPP w Olecku, Olecko
Litewskie i oleckie dęciaki na Placu Wolności. Koncert Integracyjny

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku zaprasza 3 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 na Plac Wolności, na "Koncert...

Zamknij