Pożar domu w Mazurach

Komunikat KP PSP w Olecku

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu w miejscowości Mazury w gminie Świętajno.  Informacja o pożarze wpłynęła do stanowiska kierowania oleckiej straży o godzinie 5:32 – 10.09.2017 roku. Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażacy ochotnicy z jednostki  w Mazurach. 

Pożarem objęty był cały budynek mieszkalny. W obiekcie znajdowała się jedna osoba, która opuściła mieszkanie przed przybyciem strażaków. W odległości kilku metrów od płonącego domu, znajdował się drugi budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy. Strażacy skierowali większość sił do obrony przyległych budynków i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru. Podczas działań wewnątrz domu objętego pożarem, znaleziono butlę gazową, którą wyniesiono, a następnie schłodzono wodą. Pożar ugaszono,  wyniesiono nadpalone wyposażenie poddasza oraz ocieplenie dachowe. W działaniach brali udział strażacy z Olecka, OSP Mazury, OSP Świętajno, OSP Kowale Oleckie i OSP Sokółki, razem 35 strażaków.  Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być pozostawienie niedopałka papierosa.

Foto: archiwum KP PSP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w KP PSP, Mazury, Olecko, POżar
Sezonowi truciciele. Maria Dzienisiewicz o powietrzu w Olecku i sezonie grzewczym

Sezonowi truciciele Spalanie śmieci to problem, który niezmiennie powraca w naszym mieście. Rozpoczęcie sezonu grzewczego widać i czuć. Wszystko zależy...

Zamknij