Seria włamań do domów nie tylko w Olecku. Policja prosi o pomoc

Od kilku tygodni padł blady strach na mieszkańców Olecka. Dokonano bowiem serii włamań do domów jednorodzinnych. Co ciekawe złodzieje doskonale wiedzieli, gdzie się mają włamać i o jakiej porze. Okazuje się jednak, że być może sprawa jest znacznie poważniejsza, gdyż policja przypuszcza, że grupa dokonała podobnych czynów na terenie województwa podlaskiego. Niestety jak na razie nic nie wiadomo na temat podejrzanych, a policja apeluje o pomoc. Istotna okazać się może każda, najbardziej błaha informacja tym bardziej, że sukces włamywaczy w dużym stopniu uzależniony jest od bezradności i obojętności otoczenia.

 

Policja apeluje także o właściwe zabezpieczenie kosztowności i oszczędności. Warto przypomnieć, że jak na razie nie wymyślono bezpieczniejszego sposobu przechowywania oszczędności niż konta bankowe i depozyty. Poniżej komunikat policji.

 

Policja poszukuje sprawców włamań

 

Od października 2011r do chwili obecnej na terenie Olecka doszło do 12 kradzieży z włamaniem do domków jednorodzinnych. Łupem sprawców padają najczęściej pieniądze i złota biżuteria. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o właściwe zabezpieczenie swoich kosztowności aby nie stać się kolejną ofiarą złodziei. Policjanci prowadzą intensywne czynności służbowe zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców,. Sprawdzana jest każda informacja. Z posiadanych informacji wynika, że do kilkudziesięciu podobnych zdarzeń doszło na terenie województwa podlaskiego w miastach gdzie nie ma zainstalowanego monitoringu wizyjnego.

 

Policja poszukuje świadków tych  przestępstw i apeluje do wszystkich osób mogących przyczynić się do ustalenia sprawców. Prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Olecku pod numer telefonu 997 lub Wydziałem Kryminalnym pod numerem telefonu 87 520 72 30 lub 32.

 

 

Komentarze
Więcej w Olecko, Policja
Marcin zaprasza na kolędy

Otrzymaliśmy zaproszenie od, jak sądzimy Marcina, który napisał do nas następującego maila:   "Chciałbym serdecznie zaprosić na swój koncert kolęd...

Zamknij