Ślubowanie nowo przyjętych strażaków

Komunikat KP PSP w Olecku

W dniu 24 listopada 2017 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku podczas uroczystej zbiórki odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych w szeregi PSP strażaków.
Str. Mateusz Gryncewicz i str. Tomasz Dunaj w obecności załogi i przybyłych gości złożyli uroczyście rotę strażackiego ślubowania. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Olecku – st. bryg. Jan Mróz.
Bycie strażakiem to ogromna odpowiedzialność, a także przywilej. W tym ważnym dniu strażacy przyrzekali „być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia oraz wykonywać wszelkie powierzone im zadania”. Komendant Powiatowy życzył młodym funkcjonariuszom realizowania się w życiu zawodowym, wspierania kolegów i profesjonalnego wykonywania powierzonych obowiązków. Podkreślił także odpowiedzialność, która będzie ciążyć na nich wobec lokalnego społeczeństwa.

Nowoprzyjęci strażacy skierowani zostaną teraz na szkolenie podstawowe realizowane w Szkole Podoficerskiej w Bydgoszczy, gdzie uzyskają niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Podczas 3-letniej służby przygotowawczej na stanowisku stażysty będą musieli udowodnić, że są odpowiednio przygotowani do służby stałej w Państwowej Straży Pożarnej.

Foto: Archiwum KP PSP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w Olecko, Straż Pożarna
Poważnie o poważnych sprawach

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu zmian w kodeksie wyborczym przygotowanego przez posłów partii rządzącej. Warto zaznaczyć,...

Zamknij