Smutne walentynki, pijani kierowcy i mnóstwo agresji. Olecka norma?

Smutne i smutnijesze komunikaty KPP Olecko. 

 

Nie dla wszystkich “walentynki” oznaczały miłość – policjanci odizolowali od bliskich 4 awanturujących się mężczyzn


W miniony walentynkowy weekend do policyjnej celi trafiło 4 awanturników. Mężczyźni awanturowali się ze swoimi bliskimi i zostali od nich odizolowani.   


Pierwszy awanturnik do policyjnego aresztu trafił w  minioną sobotę około godz. 16:00 Mieszkanka olecka powiadomiła oficera dyżurnego oleckiej komendy, że jej 17-letni syn wszczął awanturę podczas której wyzywał ja słowami wulgarnymi, popychał oraz groził, że ja zabije. Podczas interwencji mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie, nie stosował się do poleceń mundurowych do uspokojenia się w związku z czym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że Damian K. był trzeźwy. Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.


W miniona sobotę przed godz. 21:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze u rodziny zamieszkałej w Olecku. Policjanci którzy pojechali na miejsce ustalili, że Marek M., pod wpływem alkoholu wszczął awanturę z żoną i wyzywał ją sowami wulgarnymi. Podczas interwencji mężczyzna był spokojny i w obecności policjantów opuścił mieszkanie. Jednak w niedzielę 14.02. po godz. 7:20 oleccy funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o awanturze Marka M. Kiedy ponownie pojechali na miejsce ustalili, że 52-latek wrócił do domu i wszczął awanturę z żoną. Wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, groził oraz niszczył przedmioty.  W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.


Kolejne zgłoszenie o awanturze domowej, u rodziny zamieszkałej również w Olecku oleccy policjanci otrzymali w niedzielę 14.02. przed godziną 13:00. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej były mąż pijany wyszczał awanturę, wyzywał ja, poniżał oraz groził. W związku z agresywnym zachowaniem Robert C. trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.  Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.

 

Jako ostatni do policyjnej celi trafił, w minioną niedzielę, Jan C. mieszkaniec gminy Kowale Oleckie, który wszczął awanturę z byłą żoną. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce kobieta oświadczyła, że jej były mąż został wymeldowany, a ona nie życzy sobie jego obecności w mieszkaniu. Z uwagi, iż  mężczyzna był pod silnym działaniem alkoholu, nie potrafił określić miejsca, gdzie mógłby się udać policjanci, w związku z niską temperaturą oraz opadami deszczu, w obawie o życie i zdrowie 58-latka, zatrzymali go w policyjnej celi do wytrzeźwienia. Badanie alkomatem w organizmie Jana C. wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Nietrzeźwy kierujący potrącił pieszego, nietrzeźwa kierująca z aroganckim pasażerem oraz jedna kolizja – sytuacja na drogach powiatu


W miniony weekend w Olecku policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących, z których jeden potrącił pieszego, zaś pasażer drugiego był wulgarny i arogancki.

 

W miniony piątek po godz. 22:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kościuszki, w strefie ruchu, doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce, kierujący osobowa toyotą podczas manewru cofania potrącił 24-latka. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.  Natomiast podczas wykonywania czynności z kierującym policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Mateusza K. ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy.   

 

W niedzielę 14.02. 15 minut po północy w miejscowości Wieliczki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Volkswagen. Kobieta podczas manewru wymijania nie zastosowała się do obowiązku zmiany świateł drogowych na mijania. Agnieszka D. podróżowała z mężem, który również był nietrzeźwy. Ponadto mężczyzna podczas kontroli był wulgarny i arogancki, w związku z czym został szybko zabrany przez rodzinę do miejsca zamieszkania. Podczas wykonywanych czynności  z udziałem 38-latki funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto Agnieszka D. nie posiadała przy sobie prawa jazdy.

 

Teraz oboje kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

 

Do kolizji drogowej doszło w minioną sobotę przed godz. 15:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci, kierująca osobowym volkswagenem nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia. 18-latka została ukarana mandatem karnym.


Komentarze
Więcej w awanturnicy domowi, niebieska karta, Olecko, Pijani kierowcy
Krótkie historie. Teorie spiskowe

Teorie spiskowe   Francuski minister edukacji rozpoczął realizację programu "Intelektualna Samoobrona". Jest on skierowany do młodzieży licealnej, niezwykle podatnej w...

Zamknij