Sztama 2013. Będą oleckie premiery, teatry lalkowe i niespodzianki

Tegoroczne 34 Spotkania z Sztuką “Sztama” odbędą się w dniach 17 – 20 października. Tradycyjnie dzień pierwszy poświęcony będzie najmłodszym, w pozostałe możemy spodziewać się wielu kulturalnych atrakcji, przede wszystkim spektakli, koncertów i wernisaży. Będą też dyskusje, a być może także… wspomnienia. Organizatorzy dopinają jeszcze ostatnie szczegóły programu, ale już dziś możemy zdradzić kilka jego elementów.

 

O koncercie Domowych Melodii już pisaliśmy. To pierwsza dobra wiadomość. Druga jest taka, że podczas “Sztamy” tradycyjnie nie zabraknie oleckiej premiery. Teatr “Sześć i Pół” pod czujnym okiem reżysera Romana Karsztuna pracuje właśnie nad spektaklem “Ballada na trzy biurka” Izabeli Degórskiej. Fanom grupy “Sześć i Pół” przypominamy, że Izabela Degórska jest autorką znanej oleckiej publiczności komedii “Maż zmarł, ale już mu lepiej”. Możemy być więc pewni, że i tym razem nie zabraknie zabawnych gagów, suspensów i nieporozumień.

 

W programie tegorocznej “Sztamy” nie zabraknie także przedstawienia Teatru HOC LOCO. Ale czy będzie to “Zabawa” czy też najnowsza premiera trupy pozostaje jeszcze tajemnicą. Poza tym podczas “Sztamy” zobaczy najprawdopodobniej dwa przedstawienia lalkowe i znane i lubiane w naszym mieście teatralne trupy. Więcej szczegółów wkrótce.

Komentarze
Więcej w HOC LOCO, kultura, Olecko, ROK, Sześć i pół, Sztama 2013, Teatr
Przyjąć, poprawić, odrzucić. Radni będą dyskutować na temat Strategii Rozwoju Miasta

W najbliższy piątek 13 września 2013 r. radni z Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Olecku zajmą się...

Zamknij