Sztama 2015. Pierwsze szczegóły programu

XXVI Spotkania ze Sztuka – Sztama 2015 odbędą się jak zawsze w Regionalnym Ośrodku Kultury “Mazury Garbate” w Olecku. W dniach 15-17 10. 2015 zobaczymy kilka spektakli z Polski i przygotowanych specjalnie na “Sztamę” przez lokalnych twórców. Będę też koncerty na scenie Kina Mazur i w Klubie Arts, który jak co roku stanie się oficjalnym miejscem kuluarowych spotkań, a także prawdziwa sztuka w Galerii im. Andrzeja Legusa.


Kto w tym roku zaprezentuje się w Olecku? Starzy znajomi czyli Teatr Porywacze Ciał  ze spektaklem “Partytur rzeczywistości”, Movement Theatre Gruop z bardzo interesującym wizualnie przedstawieniem “Kwadratura konia” oraz Aneta Todorczuk – Perchuć w monodramie “Matka Polka terrorystka” . Zobaczymy także dwa przedstawienia przygotowane przez oleckich twórców. Iza Piotrowska zaprezentuje swój solowy taneczny spektakl, a Teatr AGT szykuje niespodziankę czyli inscenizację pt. “Sofa” w reżyserii Agnieszki Lewandowskiej, która przejęła pałeczkę dyrygenta teatralnego w Regionalnym Ośrodku Sztuki. 


Muzycznie? Justyna Jary z zespołem PomPadur wykona “Krwawe ballady”. Będzie mocno, ostro i wyraziście. Ponadto możemy spodziewać się kilku ciekawych muzycznych wydarzeń w Klubie Arts. W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legus  będziemy mogli obejrzeć sporo prawdziwej sztuki – grafiki Zdzisława Beksińskiego. Sztama tradycyjnie przygotowała coś dla najmłodszych, spektakl “Czerwony kapturek. 


Więcej szczegółów wkrótce. Komentarze
Więcej w Agnieszka Lewandowska, Aneta Todorczuk - Perchuć, Iza Piotrowska, Justyna Jary, Movement Theatre Gruop, muzyka, Olecko, Sztama, Sztama 2015 ROK, sztuka, Teatr, Teatr AGT, Teatr Porywacze Ciał
Wybory parlamentarne podyskutuj na naszym forum

Na naszym forum zaczęliśmy rozmowę, o ile będziecie mieli ochotę o wyborach parlamentarnych i zadaliśmy wam kilka pytań. Możecie o...

Zamknij