“Tak mi dopomóż Bóg” – Wacław Olszewski objął urząd Burmistrza Olecka

„Obejmując urząd burmistrza Olecka, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności  prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Olecko. Tak mi dopomóż Bóg” – tak brzmiały słowa przysięgi, którą złożył w dniu dzisiejszym Wacław Olszewski obejmując urząd Burmistrza Olecka. Tym samym po 72 dniach Wacław Olszewski powrócił na stanowisko. W tym czasie Olecko przeżyło krótki, ale jak się okazało błogi czas bezkrólewia, a następnie miastem zarządzali wyznaczeni przez Premier Beatę Szydło komisarze – najpierw Krzysztof Marek Kosewski, który złożył rezygnację, a następnie od 10 maja 2017 r. do dnia dzisiejszego Grzegorz Kłoczko.

Zmiana została odnotowana na stronie Urzędu Miejskiego. Jednocześnie z danych opublikowanych na tejże stronie wynika, że funkcja wiceburmistrza pozostaje nieobsadzona. Jak nas poinformowała Pani Bożena Wrzyszcz – Sekretarz Gminy – prawdopodobnie rozstrzygnięć w tej kwestii nie należy spodziewać się do końca czerwca. Były wiceburmistrz Henryk Trznadel pozostaje bowiem cały czas w stosunku pracy, gdyż do końca czerwca trwa jego okres wypowiedzenia. Zaraz po objęciu stanowiska Krzysztof Marek Kosewski zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy. Niezależnie od tego, że formalnie stanowisko wiceburmistrza jest zajęte Wacław Olszewski może w każdej chwili podjąć decyzję w sprawie nominacji dla nowego wiceburmistrza z dniem 1 lipca 2017 r.

Wacław Olszewski w swoim krótkim przemówieniu pogratulował wyniku swojemu kontrkandydatowi. Stwierdził nawet, że daje on do myślenia. Zapewnił ponadto, że będzie działał na rzecz całej społeczności Olecka i będzie współpracował ze wszystkimi, także ze swoimi przeciwnikami politycznymi.  Niemałą konsternację wśród niektórych uczestników uroczystości wzbudziły jednak słowa Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, Barbary Jankowskiej, która wręczała Wacławowi Olszewskiemu zaświadczenie o wyborze i która w imieniu całej Komisji (!?) wygłosiła przemówienie, które raczej trudno uznać za neutralne.

Foto: Archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku, fotograf Józef Kunicki

Komentarze
Więcej w Burmistrz Olecka, Olecko
“Barok na Mazurach” – ponad 80 artystów, wystawa i wyjątkowe koncerty. Szczegóły imprezy

Festiwal „Barok na Mazurach” jest kontynuacją ubiegłorocznego wydarzenia. Zainaugurowany zostanie wystawą fotograficzną "Marggrabowa. Treuburg. Olecko – miasto różnych kultur i...

Zamknij