Trzy groźne zdarzenia na drogach powiatu z udziałem pieszych i rowerzysty

Komunikat KPP w Olecku:


W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego doszło do trzech groźnych zdarzeń drogowych. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek około godz. 17:00 w miejscowości Świętajno. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen najechał na pieszego, ubranego na czarno,  leżącego na jezdni. Na szczęście 34-late nie odniósł poważniejszych obrażeń, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 4 promile alkoholu.

 

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w miniony piątek przed godz. 22:00 w Olecku. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierujący osobowym bmw nie ustąpił pierwszeństwa dla pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do zderzenia. Po tym mężczyzna odjechał. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w Olecku.


Policjanci pracujący nad tą sprawą natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy i szybko ustalili jego dane. Paweł K., krótko przed zatrzymaniem przez funkcjonariuszy sam zgłosił się do oleckiej komendy i przyznał się, że to on dzień wcześniej prowadził bmw i potracił pieszą.  Przeprowadzone badania wykazały w organizmie 33-latka obecność  marihuany.

 

W minioną sobotę po godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Nocznickiego. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Renault podczas manewru cofania z parkingu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia. Mężczyzna z urazem żuchwy został przetransportowany do szpitala w Ełku.


Ponadto funkcjonariusze podczas wykonywany czynności  sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, gdzie badanie w organizmie Adama C. wykazało ponad promil alkoholu.   

 


Komentarze
Więcej w Olecko, Pijani kierowcy
Wszyscy mówimy jednym głosem?

Wszyscy mówimy jednym głosem?   Pamiętam czasy, kiedy - w lipcowe dni - zjeżdżała do Olecka "cała Polska". Mnóstwo kolorowych,...

Zamknij