V edycja Oleckiej Trzynastki

Tegoroczna edycja oleckiej Trzynastki zapowiada się bardzo ciekawie. W tej chwili zgłosiło się już ponad 170 uczestników, także z zagranicy. Swoja obecność zapowiedzieli także stacjonujący w Orzyszu amerykańscy żołnierze. Ich reprezentacja ma liczyć 7 osób.

Olecka Trzynastka powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Olecka Biega. To już piąta edycja tej cieszącej się sporym uznaniem wśród biegaczy imprezy. Jak co roku zawodnicy będą mieli do pokonania trasę 12 kilometrów wokół Jeziora Oleckie Wielkie. Żeby wziąć udział w zawodach trzeba uiścić niewielkie wpisowe (im wcześniej tym taniej), mieć skończone 16 lat (niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców) oraz przedłożyć zaświadczenia lekarskie o zdolności do biegania lub własnoręczne podpisane oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegu.

Organizatorzy przygotowali też sporo atrakcji dla dzieci w tym Bieg Brzdąca (dystans 100 metrów) i Bieg Urwisa (400 metrów) i Żaka (800 metrów). Celem imprezy jak co roku jest promocja miasta, przyrodniczych walorów Nadleśnictwa Olecko i zdrowego trybu życia.

Zapraszamy 13 maja 2017 r. (sobota) o godzinie 11.00 (zawodnicy mogę się zgłaszać już od 9.00), Stadion Miejski w Olecku przy ul. Park 1.

Komentarze
Więcej w Olecka Trzynastka, Olecko, Olecko Biega, Rekreacja
Kandydaci ujawniają programy

Jedni kandydaci zajmują się szachami i sobą, a inni publikują swoje programy wyborcze. Czyli to, na co tak naprawdę czekają...

Zamknij