W Wieliczkach i Świętajnie będzie dogrywka. Bardzo ciekawa sytuacja w Świętajnie

W  Świętajnie i Wieliczkach będzie dogrywka. Nie udało się wybrać wójta w I turze. W gminie Wieliczki wybory wygrał obecny wójt Jarosław Kuczyński, drugie miejsce zajął Jan Kopiczko. I to oni będą ubiegać się o głosy wyborców za 2 tygodnie. 

 

W gminie Świętajno sytuacja wygląda nieco inaczej. Wygrał obecny starosta Stanisław Andrzej Kisiel, a drugie miejsce zajęła obecna pani wójt Janina Trus. Ciekawostką jest fakt, że zarówno obecna pani wójt, jak i starosta olecki są członkami PSL. Z tym że w wyborach na stanowisko wójta rekomendację partyjną uzyskała pani Janina Trus. Z kolei Jan Andrzej Kisiel otrzymał “jedynkę” na liście do rady powiatu i wiele na to wskazuje że znajdzie się ponownie w radzie powiatu. Czy tym samym będzie starał się o reelekcję na stanowisku starosty, czy w przypadku wygranej za 2 tygodnie skoncentruje się na pacy w Świętajnie?

 

Niestety nie mam żadnych danych jeśli chodzi o wybory wójta w gminie Kowale Oleckie 

Komentarze
Więcej w Kowal Oleckie, Olecko, Świętajno, Wieliczki, wójt
Nieoficjalnie – PSL wygrywa wybory do rady powiatu

Nieoficjalnie - wybory do rady powiatu wygrało PSL, ale nie miażdżąco. Drugie miejsce najprawdopodobniej przypadło komitetowi Mała Ojczyzna Olecko. W...

Zamknij