Wypadek drogowy, dwie kolizje oraz dwóch nietrzeźwych kierujących – weekend na drogach powiatu

Komunikat KPP w Olecku


W miniony weekend na drogach powiatu oleccy policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy oraz dwie kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierujących.


Do wypadku drogowego doszło wczoraj przed godziną 13:00 w Olecku na ul. Szosa do Świętajna. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący samochodem osobowym marki Toyota, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym osobowym seatem, a następnie uderzył w przydrożny hydrant.  W wyniku zdarzenia obrażenia odniosła pasażerka toyoty, która została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.


Kierujący toyotą przed przybyciem funkcjonariuszy zbiegł z miejsca zdarzenia. Podjęte natychmiast  przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie danych kierującego i jego zatrzymanie. Rafał C. trafił do policyjnej celi a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.


Teraz funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.  

 

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w miniony piątek  przed godz. 14:00 w miejscowości Ślepie. Jak ustalili policjanci z pojazdu marki Renault w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia ładunku spadły deski, które uszkodziły dwa przejeżdżające pojazdy. Janusz Z. został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.


Druga kolizja miała miejsce  29.11. około godz. 16:40 w miejscowości Kukowo. Kierujący samochodem osobowym marki Renault podczas manewru wymijania z osobowym volkswagenem przekroczył oś jezdni w wyniku czego doszło do zderzenia bocznymi lusterkami. 26-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

 

Nietrzeźwego rowerzystę policjanci ruchu drogowego zatrzymali w minioną sobotę w Olecku. Wojciech M. prowadził rower mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.


28.11. po godz. 16:00 na terenie gminy Kowale Oleckie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Okazał się nim być Karol S. Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Komentarze
Więcej w Nietrzeźwi kierowcy, Olecko, Policja
Barbara Grąziewicz-Chludzińska, Feliks Jordan-Lubierzyński, Pasjonaci i piękno życia

Przy okazji przyznawania honorowego tytułu "Pasjonatki Przypisanych Północy", który otrzymała w tym roku pani Barbara Grąziewicz-Chludzińska, dotychczasowi Laureaci i Laureatki...

Zamknij