Wypadki i kolizje. Weekend na drogach naszego powiatu

To nie był najlepszy weekend na drogach naszego powiatu o czym informuje i policja i straż pożarna

Komunikat KPP w Olecku:

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do wypadku drogowego, w którym została ranna jedna osoba. Ponadto oleccy funkcjonariusze odnotowali 3 kolizje drogowe.  

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (22.10.) około godz. 19:30 w miejscowości Kijewo gm. Olecko. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Nissan, dojeżdżając do skrzyżowania, nie wykonał manewru skrętu w wyniku czego przejechał przez skrzyżowanie, uderzył w dwa znaki drogowe po czym wjechał do przydrożnego rowu i uderzył przodem pojazdu w drzewo. Kierujący z urazem nogi i twarzy został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Wstępne badanie alkomatem wykazało w organizmie 33-latek ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gminy Olecko nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Pierwszą kolizję drogową oleccy policjanci odnotowali 20.10 br około godz. 19:00 w Olecku w rejonie sklepu Kaufland Kierujący osobowym renault podczas wykonywania manewru cofania uderzył w przejeżdżający pojazd marki Citroen. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. 52-latek został pouczony.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło  w minioną sobotę (21.10.) po godz. 15:00 w miejscowości Doliwy. Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego kierująca samochodem osobowym marki Renault, niedostosowana prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi i dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście w wyniku zdarzenia kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.  20-latka podróżowała sama.

Ostatnie zdarzenie drogowe, które również wyglądało bardzo groźnie, miało miejsce w centrum miasta w sobotę (21.10) przed godz. 17:00. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem osobowym marki Lewus, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo.

Pojazdem podróżowały dwie osoby. Na szczęcie nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Grzegorz B. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości  250 zł.

Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach oleccy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Pamiętajmy, że podczas jesiennej, niekorzystnej aury w wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu. W takich warunkach nie trudno aby  nasz pojazd wpadł  w poślizg. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić.

PAMIĘTAJMY! Podczas poruszania się po drogach nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym bądźmy ostrożni, rozważni i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.
Komunikat KP PSP w Olecku:

W miniony weekend strażacy wyjeżdżali trzykrotnie do usuwania skutków zdarzeń drogowych.  W miejscowości Doliwy dachował samochód marki Renault Megane. Kierująca bez obrażeń opuściła pojazd przed przybyciem służb. Do zdarzenia doszło w sobotę ( 21.10.)  około godziny 15:15. Niespełna dwie godziny później na ul. Plac Wolności w Olecku kierujący samochodem marki Lexus IS200 zjechał z drogi i uderzył bokiem w drzewo na chodniku. Kierowca wydostał się z pojazdu, pasażerka pozostał w środku. Po przebadaniu kobietę zabrano do szpitala. W niedzielę ( 22.10) około godziny 19:30 w miejscowości Kijewo doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.  Strażacy udzielali pomocy medycznej osobie poszkodowanej do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Foto: Archiwum KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, Olecko, Policja, Straż Pożarna
Nauka pływania bez pływania i nowa droga pogrążona w ciemnościach. Zadaj pytanie Burmistrzowi

Cały czas na stronie Urzędu Miejskiego możecie zadawać pytania Burmistrzowi. Jeśli nie macie żadnych pytań warto zapoznawać się z odpowiedziami,...

Zamknij