Złodzieje paliwa w rękach policji

Komunikat KPP w Olecku:


Oleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania, do których dochodziło głównie na terenie gminy Świętajno. Do policyjnego aresztu trafili bracia Mariusz i Arkadiusz G. Wspólnicy usłyszeli łącznie 24 zarzuty. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

 

W minioną niedzielę w jednej z miejscowości na terenie gminy Olecko doszło do kradzieży 100 l oleju napędowego. Czujny pokrzywdzony rozpoznał jednego ze sprawców i powiadomił policję. Pracujący nad tą sprawą kryminalni szybko ustalili drugiego sprawcę i obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Arkadiusza G. i Mariusza G. funkcjonariusze odnaleźli skradzione paliwo. Ponadto ujawnili inne przedmioty pochodzące z przestępstwa. Kryminalni ustalili, że wspólnicy od jesieni 2013 r. dopuścili się kilkunastu kradzieży i włamań. Min. włamania do autobusu szkolnego w miejscowości Świętajno, z którego ukradli 100 l oleju napędowego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23 i 25-latkowi łącznie 24 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 9 tysięcy złotych.

 

We wtorek 1 lipca 2014 r. prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku oraz poręczenia majątkowego.

Komentarze
Więcej w Kradzieże, Olecko
Zajęcia z grafiki warsztatowej

Grafika kojarzy się dziś głównie z komputerem, zaawansowanymi programami do obróbki cyfrowej, plakatami, reklamami. Zapomina się o pierwotnym znaczeniu tego...

Zamknij