Zmiany nazw ulic i instytucji (będzie Krasnal!). Sezon letni, jakość posiłków oraz remonty ulic. Sesja RM

W piątek 30 września 2016 r. obędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Olecku. Tym razem radni zajmą się m.in. analizą jakości posiłków szkolnych i oferowanych w sklepikach szkolnych żywnością. Ocenią także sezon letni i będą dyskutować o projekcie rezolucji przygotowanym przez klub OKO w sprawie przywrócenia małego ruchu granicznego. 

 

Ponadto radni będą głosować nad wymazaniem nazwy “Osiedle XXX – lecia PRL” z mapy Olecka (to za sprawą ustawy, która zakazuje propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego poprzez nazwy ulic czy budynków). Radni wprowadzą także drobne korekty w nazwie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku – “Mazury Garbate” (zostanie usunięty “-” z nazwy) i Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku, w którego nazwie pojawi się słowo Krasnal (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku). Będą także zmiany w budżecie, w długoterminowej prognozie finansowej i projekty uchwał mające na celu wsparcie finansowe Powiatu Oleckiego przy przebudowie ulic Asnyka, Słowackiego i remoncie ul. Kolejowej.

 

Tradycyjnie na końcu swoje interpelacje mogą zgłaszać mieszkańcy Olecka.  

Komentarze
Więcej w Olecko, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Krasn, Rada Miejska, ROK
Zatrzymali auto do rutynowej kontroli i… skończyło się na areszcie dla pięciu osób

Komunikat KPP w Olecku: Podczas rutynowej kontroli u kierującego, pasażerów i w pojeździe znaleźli narkotyki Policjanci ruchu drogowego podczas rutynowej...

Zamknij