“Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci rozpoczęli działania edukacyjne i prewencyjne

Komunikat KPP w Olecku:


Bezpieczna droga do szkoły – działania policjantów

 

Jak co roku we wrześniu policjanci oleckiej komendy prowadzą działania “Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych.

 

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego oleccy policjanci rozpoczęli działania “Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja trwa przez cały wrzesień i ma na celu dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do i ze szkoły oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci.

 

Oprócz nadzoru  dróg w rejonach placówek organizowane są spotkania z uczniami podczas których  policjanci rozmawiają z najmłodszymi jak powinni zachować się na drodze, przypominają o noszeniu odblasków czy informują o niebezpiecznych miejscach w rejonie szkół.

 

Dzisiaj 21.09. takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku. W pierwszej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze. Następnie wyposażeni przez funkcjonariuszy w kamizelki odblaskowe trenowały swoje umiejętności na przejściu dla pieszych.

 

Policjanci przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.


Foto: KPP w Olecku


Komentarze
Więcej w Bezpieczna Droga do Szkoły, Edukacja, KPP w Olecku, Olecko
Zmiany nazw ulic i instytucji (będzie Krasnal!). Sezon letni, jakość posiłków oraz remonty ulic. Sesja RM

W piątek 30 września 2016 r. obędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Olecku. Tym razem radni zajmą się m.in....

Zamknij