Znamy nazwiska naszych nowych posłów

Chociaż wybory w naszym okręgu dość zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość to ostateczny podział mandatów nieco niweluje tą przewagę.

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 4 mandaty. W sejmie znajdą się Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Jerzy Gosiewski. Warto zauważyć, że Iwona Arent uzyskała najwyższe poparcie w naszym okręgu. Otrzymała 26377 głosów. Drugi wynik miał Janusz Cichoń z PO – 17 864 głosy, a trzeci – Paweł Papke – także z  PO – 17 376 głosów. Mandat uzyskała także Anna Wasilewska z PO. W ten sposób Platforma Obywatelska w naszym okręgu wprowadziła do sejmu trzech posłów.

W naszym okręgu mandaty uzyskali także kandydaci pozostałych partii, które weszły do parlamentu. I tak Ruch Pawła Kukiza reprezentować będzie Andrzej Maciejewski. Urszula Pasławska to parlamentarzystka reprezentująca PSL, a Mirosław Pampuch Komitet Wyborczy Ryszarda Petru.

Podsumowując PiS wprowadziło do parlamentu 4 posłów, PO 3, a pozostałe komitety po jednym.

Komentarze
Więcej w Kukiz, Nowoczesna, Olecko, PiS, PO, PSL, wybory, Wybory 2015
Wiatr zmian dociera do Olecka. PiS wygrywa wybory

Wszystko jasne. PiS wygrało wybory. A PO wybory przegrała. W nowym sejmie zabraknie tak zwanej lewicy. Za to zadebiutują dwa...

Zamknij