Policyjna akcja Znicz w Olecku

Komunikat KPP w Olecku:

Policyjna akcja “ZNICZ 2015”

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych  od 30 października do 2 listopada spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach powiatu oleckiego.
W ciągu tych dni czeka nas więcej samochodów na drogach i pieszych odwiedzających cmentarze. Tradycyjnie w rejonie cmentarzy policjanci będą czuwali nad drogowym bezpieczeństwem.

Od piątku, 30 października do poniedziałku, 2 listopada potrwają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji “Znicz”. Policjanci będą nadzorować drogi prowadzące do cmentarzy i położone w ich pobliżu, na których może dochodzić do zakłócenia płynności ruchu.

ZADANIA DLA POLICJANTóW RUCHU DROGOWEGO
 
W tym czasie policjanci ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach będą czuwali nad bezpiecznym przemieszczaniem się na trasach. Policjanci oprócz stałego nadzoru nad zachowaniami wszystkich uczestników ruchu będą  na bieżąco eliminowali utrudnienia w poruszaniu się po drogach. Tam, gdzie będzie taka potrzeba pokierują ręcznie ruchem, rozładują tworzące się w miejscach dojazdowych do cmentarzy zatory. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów.

PAMIĘTAJ O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I WZAJEMNYM SZACUNKU NA DRODZE

By ten czas upłynął w spokojnej atmosferze, by każdy z nas dotarł bezpiecznie  do celu, by bezpiecznie wrócił do domu, by każdy znalazł chwilę na zadumę i  spotkanie z rodziną przy grobach bliskich musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o  wzajemnym szacunku na drodze, o przygotowaniu aut do długich podróży i o tym, by stosować się do przepisów.

Bądźmy także  czujni przygotowując się do tego szczególnego dnia, podczas sprzątania nagrobków. Pamiętajmy, że to złodziej będzie nas pilnował i czekał na dogodną dla
niego sytuację. Odkładając torebkę w nieodpowiednie miejsce bez nadzoru nawet nie zdążymy się zorientować kiedy ją utracimy a z nią dokumenty, pieniądze, telefon.

ODBLASKI DLA PIESZYCH

Policjanci przypominają pieszym, jak bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Po południu, czy wieczorem ubrani w odzież ciemnego koloru jesteśmy dla kierowców niewidoczni. Opaska na ręku, przypięty do płaszcza świecący znaczek sprawią, że zaistniejemy na drodze.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

W Olecku na ul. Gołdapskiej będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto 1 listopada w godzinach 12:30 – 13:30 w Olecku na ul. Plac Wolności, Armii Krajowej i Gołdapskiej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym z uwagi na przejście procesji z Kościoła NMP Królowej Polski na stary i nowy cmentarz.

W Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki na trasie Gołdap – Olecko będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na poboczu drogi po stronie cmentarza. Ponadto około godz. 13:00 kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Kowale Oleckie muszą zachować szczególną ostrożność  z uwagi na przejście procesji z Kościoła Św. Jana Chrzciela na pobliską nekropolię.

Natomiast w rejonie cmentarza pomiędzy miejscowościami Ślepie i Gąski zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h i także zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni.

W godzinach 11:30 – 13:00 spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów w okolicy nekropoli w związku z przemieszczaniem się uczestników procesji.

Komentarze
Więcej w Akcja Znicz, KPP Olecko, Olecko
Znamy nazwiska naszych nowych posłów

Chociaż wybory w naszym okręgu dość zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość to ostateczny podział mandatów nieco niweluje tą przewagę.Prawo i...

Zamknij