49 interwencji policji w świąteczny weekend

Komunikaty KPP w Olecku:

Wypadek w Sedrankach

Cztery osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch osobówek w miejscowości Sedeanki. Jak wstępnie ustalili oleccy policjanci kierująca volswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdy prawidłowo jadącej osobowym fordem 18-latce w wyniku czego doszlo do zderzenia pojazdów. Obie kierujące były trzeźwe.
1 stycznia 2017 r. po godzinie 5:20 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Sedranki. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca osobowym volkswagenem, jadąc od strony Olecka, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, jadącej od strony Goldapi, 18-latce kierującej osobowym fordem. W wyniku tego doszło do zderzenie pojazdów.

Volkswagenem podróżowały 3 osoby zaś fordem jedna. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Ełku i Olecku.

Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obie kierujące były trzeźwe.

Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu

Oleccy policjanci od piątku 30 grudnia prowadzili wzmożone działania z uwagi na weekend sylwestrowo – noworoczny.  W tym czasie na drogach powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz dwóch kolizji, Funkcjonariusze zatrzymali także jednego nietrzeźwego rowerzystę oraz odizolowali od bliskich trzech nietrzeźwych awanturników.  

Od piątku 30 grudnia oleccy policjanci prowadzili wzmożone działania z uwagi na weekend sylwestrowo – noworoczny. W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz dwóch kolizji. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę, a także odizolowali od swoich bliskich trzech nietrzeźwych awanturników.

Policjanci oleckiej komendy w ten świąteczny weekend podjęli łącznie 49 interwencji.

Do obu kolizji drogowych na drogach naszego powiatu doszło w minioną sobotę przed godz. 10:00. Jedna miała miejsce w Olecku, gdzie kierująca osobowym oplem przekroczyła oś jezdni i uderzyła w samochód osobowy marki BMW, który wyjeżdżał z parkingu. Irena F. została ukarana mandatem karnym.

Druga kolizja miała miejsce w Kowalach Oleckich. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierująca volkswagenem na śliskiej i oblodzonej nawierzchni wpadła w poślizg w wyniku czego uderzyła  w samochód osoby marki Citroen. 21-latka została pouczona.

Nietrzeźwy rowerzysta został również zatrzymany w minioną sobotę około godz. 20:30 na terenie gminy Kowale Oleckie. Marcin R. jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Nietrzeźwi awanturnicy

W miniony piątek 30.12. przed godz. 19:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, że 8-letnia dziewczynka powiadomił, iż jej ojciec chce zabić matkę. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze ustalili, że 50-latek wszczęła awanturę, był agresywny wobec żony, szarpał ją, popychał, a także groził pozbawieniem życia. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy.

Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.

 

Foto: KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w awanturnicy domowi, Kolizje, Olecko
Wigilia dla bezdomnych w Olecku

Już po raz 16-ty w siedzibie Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi' w Olecku odbyła się Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich z...

Zamknij