Babskie gadanie Grocholi i Szelągowskiej. Konkurs

Z przyczyn technicznych musieliśmy nieco ograniczyć rozdawanie książek. Okazało się, że “nasz” facebook zastrajkował. W redakcji portalu funkcjonują 3 frakcje jeśli chodzi o wynalazek Zuckerberga – entuzjastów, dystansowców (od zdystansowania) i sceptyków. Nie musimy dodawać, kto przez te ostatnie dni tryumfował.

 

Na szczęście kłopoty (chyba) już za nami. Poprzedni konkurs nie był łatwy. O ile wcześniej bardzo szybko odgadywaliście prezentowane fragmenty o tyle tym razem zaliczyliście same pudła. Być może dlatego, że obrazek raz się na profilu pojawiał, a raz znikał. W końcu, gdy nadzieja w nas już niemal gasła, otrzymaliśmy prawidłową odpowiedź. Nagrodę odbierze Marzena Łaskowska, która przez chwilę nie mogła uwierzyć, że jej się nie udało, gdyż twierdzi, że zawsze jej się nie udaje. Gratulujemy.

 

Ponieważ mamy jeszcze kilka książek do rozdania, a święta coraz bliżej musimy przyspieszyć. Dlatego nasze konkursy pojawią się na portalu dziś, jutro i w poniedziałek. A potem… niespodzianka.

 

A teraz czas na bohaterkę dzisiejszego wieczoru. „Makatka” Katarzy Grocholi i Doroty Szelągowskiej to swobodny dialog pomiędzy matką i córką. Książka, która jest zapisem klasycznego „babskiego gadania”. O wszystkim. O mężczyznach, dzieciach, miłościach, zdradach, wyjazdach, ale także o polityce i rzecz jasna o życiu.

 

Katarzyna Grochola – dziennikarka i przede wszystkim pisarka. Jedna z najpoczytniejszych polskich prozaiczek. Autorka między innymi „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokażę!”, „Kryształowy Anioł”. Matka Doroty Szelągowskiej, babcia Antka.

 

Dorota Szelągowska – dziennikarka, scenarzystka i projektantka wnętrz. Jako pisarka zadebiutowała wcześniej niż jej mama (w wieku 15 lat). Publikowała w wielu pismach, współpracowała jako scenarzystka przy „Tańcu z gwiazdami” i „Dzień dobry TVN”. Córka Katarzyny Grocholi, matka Antka.

 

Jeśli chcecie poczytać co obie panie mają do powiedzenia to musicie… nie tym razem nie będzie fotografii. Ponieważ to książka o kobietach i raczej dla kobiet (choć mężczyźni też takie książki uwielbiają) proponujemy abyście zamieścili na naszym profilu na facebooku w komentarzu do odpowiedniego wpisu, krótkie uzasadnienie dlaczego zasługujecie na tę książkę. Ale to nie koniec. Przez 3 dni wasze komentarze będą podlegały surowej ocenie naszych czytelników (waszych znajomych). Im więcej osób je polubi, tym większa szansa na wygranie. Książkę otrzyma osoba, której komentarz polubi jak najwięcej użytkowników. Czekamy do poniedziałku (19.12.2011) do godziny 19.00. Zapraszamy do zabawy.

 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

 

Komentarze
Więcej w Katarzyna Grochola, Książki, kultura, Mikołajki, Olecko
“Listy do M.”. Poprawność kluczem sukcesu

Frenetycznych oklasków raczej nie będzie, wstydliwych gwizdów też nie. „Listy do M." to kawałek rzetelnego, rozrywkowego kina, w sam raz...

Zamknij