“Czołówki” i zderzenie z ciągnikiem. Sporo wypadków na naszych drogach

Wiosna jak widać nie sprzyja koncentracji. Dużo, niestety niezbyt pozytywnego działo się na naszych drogach o czym informuje staż pożarna i policja

 

Komunikat KP PSP:

 

W ostatnich dniach na drogach powiatu oleckiego doszło do dwóch “czołówek”. 6 czerwca około godziny 13:10. w miejscowości Dunajek na drodze nr 655 doszło do  zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby. 


Strażacy udzielali pierwszej pomocy medycznej jednej z osób, odłączyli akumulatory i usunęli płyny eksploatacyjne wyciekłe z pojazdów. W działaniach brali udział strażacy z Olecka i Świętajna oraz ZRM i Policja.


Dzień później, 7.06.2016r. około 9:50 niedaleko miejscowości Stożne, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, pojazdami podróżowały 3 osoby. Pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowani nie wymagali hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po zderzeniu. Na miejscu działali strażacy z Olecka i Kowal Oleckich oraz ZRM i Policja.

 

Komunikat policji:

 

Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym do którego doszło na trasie Olecko – Kowale Oleckie. W zdarzeniu uczestniczył osobowy volkswagen i ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.  


Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 10:00 w miejscowości Stożne, na trasie Olecko – Kowale Oleckie.  Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez inny pojazd i rozpoczął manewr skrętu w lewo. W wyniku tego doszło do zderzenia z osobowym volkswagenem.


Pasażerka samochodu osobowego z obrażeniami klatki piersiowej została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.

 

Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca volkswagenem jak i kierujący ciągnikiem byli trzeźwi. Teraz policyjne dochodzeni wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia.

 

Foto KPP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w Kowale Oleckie, Olecko, Policja, Stożne, Straż Pożarna
Open Stage, Tribute to Kult, Habakuk, Runica. Legafest zaprasza wszystkich zdolnych ludzi

 Już za dwa tygodnie, czyli 24 i 25 czerwca "Skocznia" zapełni się młodymi, ciekawymi ludźmi i miłośnikami muzyki. Miło jest...

Zamknij