Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Kierowcy zwykle ograniczają się do wykupu ubezpieczenia OC samochodu. Warto jednak pamiętać, że jest to polisa tak naprawdę dająca ochronę wyłącznie osobie poszkodowanej przez kierującego ubezpieczonym samochodem. Dlatego warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenia auta, by zakres ochrony rozszerzyć i na swój pojazd.

W porównywarce ubezpieczeń samochodowych Rankomat.pl można otrzymać oferty nie tylko w zakresie OC, ale również nieobowiązkowego ubezpieczenia autocasco (AC). Decydując się na wykupienie tej polisy, właściciel auta robi ważny krok w stronę pełniejszej ochrony własnego samochodu. Warto jednak jeszcze rozważyć ubezpieczenie NNW.

Dlaczego warto zdecydować się na AC?
AC to ubezpieczenie komunikacyjne, które – choć nieobowiązkowe – warto rozważyć. Swoim zakresem obejmuje wiele zdarzeń, w ramach których otrzymasz odszkodowanie od ubezpieczyciela. W zależności od wybranej opcji, samochód można ubezpieczyć w razie uszkodzenia pojazdu z własnej winy, uszkodzenia samochodu na skutek działania żywiołów (np. powodzi, gradobicia, pożaru), zderzenia ze zwierzętami, aktów wandalizmu, kradzieży (w tym kradzieży z włamaniem).

Decydując się na AC, nie pokrywasz kosztów naprawy pojazdu z własnego budżetu. Nawet, jeśli wjedziesz w słupek, zarysujesz karoserię drzwi, możesz ubiegać się o wypłatę odszkodowania lub bezgotówkową likwidację szkody.

Dlaczego warto zdecydować się na NNW?
O ile spora część kierowców przekonuje się do AC, tak komunikacyjne ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) wybierane jest znacznie rzadziej. A szkoda, ponieważ polisa pozwala uzyskać odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu – nie tylko kierującego, ale i pasażerów. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie zarówno wtedy, gdy do szkody na osobie dojdzie z winy kierującego ubezpieczonym pojazdem, jak i z winy innego kierowcy. W tym drugim przypadku ubezpieczenie NNW pozwala zwiększyć kwotę odszkodowania wypłacanego w ramach OC sprawcy.

Wykup ubezpieczenia i nie przepłacaj
Nie ulega wątpliwości fakt, że dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne są potrzebne. Pozwalają bowiem podróżować spokojniej, bez obaw o konieczność ponoszenia kosztów w razie stłuczki lub poważniejszego wypadku. Uzyskane w ramach polisy pieniądze można przeznaczyć na naprawę samochodu lub – w przypadku uszczerbku na zdrowiu – koszty leczenia i rehabilitacji.

Obawiasz się wysokich kosztów polis dla samochodu? Wylicz swoje ubezpieczenie OC przez internet, uwzględniając także AC i NNW. Decydując się na zakup polisy w pakiecie (np. OC + AC), możesz zyskać nawet kilkanaście procent. Skoro możesz kupić taniej, dlaczego masz przepłacać? Zaoszczędzone pieniądze warto przeznaczyć choćby na zakup paliwa…

Komentarze