Grupa nastolatków sprawcami włamań na os. Lesk

Komunikat KPP w Olecku:

Na przełomie września i października bieżącego roku, w Olecku, na osiedlu Lesk, a także w innych rejonach miasta odnotowano szereg włamań do garaży i piwnic oraz  kradzieży z samochodów.  

Sprawcy działali w nocy, w rejonie garaży oraz w piwnicach na osiedlu Lesk, zrywali kłódki i zbierali przedmioty, które nadawały się do dalszej sprzedaży, głównie sprzęt RTV, nie gardzili domowymi przetworami. Szukali łupów także w niezamkniętych samochodach, na terenie miasta, skąd kradli pozostawiane cenne rzeczy, min. nawigację, a także dokumenty. Ogółem odnotowano 10 czynów z ich udziałem. Zaangażowanie służb kryminalnych skierowane na ujęcie sprawców tych uciążliwych społecznie zdarzeń doprowadziło do zatrzymania młodych mężczyzn.

Owa grupa to trzech nastolatków, dwoje za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym, jeden w związku z tym, że ukończył 17 lat stanie przed sądem karnym, gdzie za włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, os. Lesk, Policja
Olecka delegacja na Kongresie Miast Sportowych

Ratusz informuje: O tym jak efektywnie  zarządzać  sportem w mieście na przykładzie nowych metod i  najlepszych praktyk dyskutowano podczas sesji...

Zamknij