Niefortunne zdarzenie na parkingu i pijany 27-latek. Kronika policyjna

Komunikaty KPP w Olecku:


Cofając na parkingu przygniótł 15-latkę do drugiego pojazdu

 

Stłuczenie nogi – takie obrażenia odniosła 15-latka, która na parkingu została przygnieciona przez kierującego osobowym seatem.  Mieszkaniec Olecka tłumaczył, że źle ocenił odległość pomiędzy pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy.

 

Przedwczoraj około godz. 10:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na parkingu w Olecku na ul. Jeziornej.


Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 15-letnia dziewczynka wraz z rodzicami pakowała zakupy do bagażnika samochodu osobowego marki Honda. W tym czasie kierujący osobowym seatem wykonywał manewr cofania. Jak później tłumaczył mieszkaniec Olecka, źle ocenił odległość pomiędzy samochodami w wyniku czego uderzył w otwarte drzwi bagażnik hondy i przygniótł nimi dziewczynkę.  


15-latka w wyniku zdarzenia doznała urazu nogi i została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.

 

Kierujący seatem był trzeźwy.

 
 
Powiadomił, że kierujący volkswagenem może być pijany. 27-latek już usłyszał zarzut

 

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gminy Olecko, który powiadomił, że na trasie Gołdap – Kowale Oleckie kierujący volkswagenem jedzie środkiem jezdni i podejrzewa, że może być on pijany. Jak się okazało mieszkaniec Gołdapi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Wczoraj około godz. 4:30 mieszkaniec gminy Olecko powiadomił oficera dyżurnego oleckiej komendy, że na trasie Gołdap – Kowale Oleckie pojazd marki Volkswagen jedzie całą szerokością jezdni w związku z czym podejrzewa, że kierujący tym pojazdu może być pijany.


Natychmiast na trasę pojechali policjanci, którzy w miejscowości Kowale Oleckie na parkingu zauważyli wskazany pojazd. Przy samochodzie znajdował się mężczyzna, którego świadkowie wskazali jako kierującego volkswagen.

 

Badanie alkomatem wykazało w organizmie Pawła M. ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

 

Po wytrzeźwieniu 27-latek usłyszał zarzut i przyznał się do prowadzenia pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości.

 

Ponadto podczas wykonywanych czynności ustalono, że Paweł M. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

Komentarze
Więcej w KPP Olecko, Olecko, Pijani kierowcy
Pomysłodajnia. Podsumowanie warsztatów plecionkarskich

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" zaprasza na podsumowanie warsztatów plecionkarskich, które odbędzie się 19.11.2016 r., (sobota) o godz. 15:00 w Świetlicy Wiejskiej...

Zamknij