Nowa Kia oleckiej policji i złodziej diamentów

Komunikaty KPP w Olecku:

 

Nowa oznakowana Kia Ceed trafiła do oleckich funkcjonariuszy ruchu drogowego

 

Na drogi powiatu oleckiego wyjedzie nowy oznakowany radiowóz. Samochód został zakupiony z pieniędzy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Olecku, gminy Olecko, Wieliczki, Świętajno, Kowale Oleckie oraz z budżetu Komendy Głównej Policji. Kia Ceed trafi do oleckich policjantów ruchu drogowego i będzie wykorzystywany w codziennej służbie.

 

Dziś przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olecku odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego radiowozu. Oznakowana Kia Ceed został zakupiona dzięki środkom przekazanym ze Starostwa Powiatowego w Olecku, gminy Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki. Pozostała część kwoty została dofinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji.

 

Kluczyki do nowego radiowozu przekazał na ręce asp. Łukasza Bronikowskiego, policjanta ruchu drogowego Starosta Olecki Marian Świerszcz.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych  oraz policjanci.


Jak podkreślił w swoim krótkim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Olecku insp. Rafał Klauza, zakup radiowozu nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie oraz lepsze warunki pracy oleckich policjantów.

 

Sprawca kradzieży diamentów usłyszał zarzut

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Świętajno, który z mieszkania swojej konkubiny dokonała kradzieży 10 diamentów. Dzisiaj Mariusz G. usłyszał zarzut.

 

W październiku br oleccy policjanci zostali powiadomieni, iż z mieszkania jednej z mieszkanek gminy Olecko dokonano kradzieży 10 brylantów o wartości około 2500 zł. Kryminalni pracujący nad ta sprawą szybko ustalili, iż sprawcą przedmiotowej kradzieży jest konkubent córki pokrzywdzonej. Dzisiaj Mariusz G. został dowieziony do komendy policji, usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy.  


Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Więcej w Kia, KPP w Olecku, Olecko
Muracki, Bukartyk, Zabrocki, Nosowska. “Poezji Gram” już od 20 listopada

Wracamy do rzeczywistości czyli do kultury, poezji, muzyki. Ta rzeczywistość wydaje się nam zdecydowanie bardziej fascynująca niż związana z CBA...

Zamknij