Pijany kierowca zatrzymany przez dwie mieszkanki gm. Wieliczki

Komunikat KPP w Olecku:

 

Postawą godną naśladowania wykazały się dwie mieszkanki gm. Wieliczki, które zatrzymały sprawcę kolizji drogowej po tym jak odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Ponadto poruszał się citroenem, który zabrał bez wiedzy właściciela.

W minioną sobotę 15.04. po godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wieliczki, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W związku z tym natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Jak wynikało z relacji  świadków, mężczyzna jadąc osobowym citroenem uszkodził zaparkowany pojazd marki Toyota po czym nie zatrzymał się i odjechał. Widząc całą sytuację dwie mieszkanki gminy Wieliczki pojechały za sprawcą, a kiedy ten zatrzymał się na jednej z ulic uniemożliwiły mu dalszą jazdę. Ponadto kobiety wyczuły od niego zapach alkoholu.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierującym citroenem jest 48-letni Wojciech K. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W trakcie podejmowanej interwencji do policjantów zgłosił się mieszkaniec Wieliczek i oświadczył, że do niego należy osobowy citroen, którym poruszał się Wojciech K. Jak się okazało 48-latek bez wiedzy właściciela zabrał pojazd po czym spowodował nim kolizję.

W związku z zaistniałą  sytuacja Wojciech K. trafił do policyjnego  aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu osobowego.

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy
Sensacyjny zwrot akcji. Członkowie KW Wyborców Małej Ojczyzny Olecko składają rezygnację

W dniu dzisiejszym 14 kwietnia 2017 r. do Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Olsztynie wpłynęły oświadczenia członków Komitetu Wyborczego Wyborców...

Zamknij