Plac zabaw przy Placu Wolności zostanie przebudowany i odremontowany

Ratusz informuje:
3 października br. Burmistrz Olecka – Wacław Olszewski oraz Skarbnik Gminy – Bożena Kozielska podpisali w Olsztynie umowę na dofinansowanie przebudowy placu zabaw przy Placu Wolności w Olecku.
– W przyszłym roku wykonamy przebudowę placu zabaw w centrum miasta w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – mówi Wacław Olszewski.  To inwestycja za prawie 200 000 zł. Dofinansowanie wynosi 127 259,00 zł.
W ramach inwestycji wykonane zostaną  nowe nawierzchnie. Nawierzchnia sztuczna będzie znajdowała  się w obrębie planowanych urządzeń do zabawy. W projekcie uwzględniono nawierzchnię z piasku drobnej frakcji w piaskownicach oraz przy planowanym urządzeniu do produkcji piasku, tzw. „fabryce piasku”. Nawierzchnia trawiasta ma być  wykonana w miejscu wypoczynku przy małej architekturze oraz w miejscach wolnych od urządzeń.
Planuje się montaż nowych urządzeń wyposażenia placu zabaw oraz elementów małej architektury, w tym ławek oraz koszy na śmieci.
Głównym założeniem wykonania nowoczesnego placu zabaw było wykorzystanie wolnej przestrzeni do ustawienia nowoczesnego wyposażenia placu zabaw z uwzględnieniem  potrzeb najmłodszych dzieci. Urządzenia do zabaw mają rozwijać sprawność ruchową oraz intelektualną. Przy doborze urządzeń kierowano się głównie atrakcyjnością dla użytkownika oraz odpornością urządzeń i ich elementów stałych na różnego rodzaju uszkodzenia.

Foto: Archiuwm Urzędu Miejskiego w Olecku

Komentarze
Więcej w inwestycje, Olecko, plac zabaw
I ty możesz zostać policjantem. Olecka policja ogłasza nabór

Komunikat KPP w Olecku: Jeżeli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej pracy oraz mieć stabilne warunki zatrudnienia...

Zamknij