W styczniu odbędą się kolejne ćwiczenia wojsk NATO w Olecku

Ratusz informuje:

13 grudnia Mariusz Miłun zastępca burmistrza spotkał się z żołnierzami wielonarodowego batalionu wojsk NATO,  by rozmawiać na  temat ćwiczeń, które odbędą się  na początku stycznia 2018 r. na terenie gminy Olecko. 

9 stycznia 2018 roku w godzinach późnowieczornych żołnierze amerykańscy przyjadą na teren naszej gminy. Wyznaczone będą 3 lokalizacje, gdzie żołnierze będą mogli pozostawić swoje wozy bojowe. Następnie pieszo przejdą na pozycje na skrajach lasów, które będą zajmować do późnopopołudniowych godzin 10 stycznia 2018 r. Pomiędzy 20.00-22.00  żołnierze powinni wycofać się z zajmowanych stanowisk i wyjeżdżać do swojej jednostki bazowej.

– Umówiłem się z kpt Kevinem Nihtem, że ponownie spotkamy się w przyszły czwartek , tj. 21 grudnia. Wtedy mają być już wytypowane konkretne lokalizacje do ćwiczeń  wojskowych. Kiedy będziemy znali miejsca, na których amerykańscy żołnierze będą chcieli się zatrzymać i rozstawić, wówczas poinformujemy właścicieli tych terenów i zaprosimy ich na wspólne spotkanie w Urzędzie Miejskim w Olecku. Prawdopodobnie takie spotkanie odbędzie się 3 stycznia – podsumował Mariusz Miłun. 

Kpt Kevin Niht, któremu spodobało się nasze miasto otrzymał  materiały reklamowe gminy i zaproszenie burmistrza do spędzania większej ilości czasu  w Olecku.

Foto: archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

 

 

Komentarze
Więcej w Ćwiczenia, manewry, NATO, Olecko
Olecko miasto emerytów? Jaka jest struktura wiekowa miasta. Czy są wśród nas “stulatkowie”?

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w naszym województwie obecnie żyje 66 "stulatków". Nestorka naszego regionu ukończyła 108 lat i mieszka...

Zamknij